11 rád ako zorganizovať úspešnú oslavu

Potrebujete ešte vyčerpať tohtoročný rozpočet na teambuilding, firemnú večeru s klientami, halloweensku párty, vianočné večierky, alebo len osláviť narodeniny? Organizácia oslavy nemusí byť strašiakom. Ponúkame vám niekoľko rád a tipov ako zorganizovať úspešnú oslavu tak, aby ste sa nemuseli stresovať a užili si ju spolu s hosťami.

1. Vyberte si tému oslavy

Pri výbere témy hrá dôležitú úlohu pre koho plánujete oslavu – pre dieťa? Alebo pre dospeláka? Tu je pár príkladov. Pre malé dievčatká môžete zladiť balóniky, ozdôbky, a servítky do modra podľa rozprávky Frozen. Pre dospelých kamarátov alebo rodinných príslušníkov skúste porozmýšľať nad zlatou alebo vintage témou. Radi Vám poradíme podľa našich skúseností. A nezabúdajte, že zabaviť sa dokážete kedykoľvek, ak sú s vami tí správni ľudia, nie?

2. Pošlite pozvánky

V dnešnej uponáhľanej dobe často balansujeme medzi rodinným a pracovným životom. Preto je potrebné dať hosťom vedieť dostatočne dopredu, že plánujete oslavu alebo iné stretnutie. Takto budete vedieť v predstihu koľko ľudí príde a akú veľkú miestnosť potrebujete rezervovať.

3. Vyberte vhodný čas oslavy

Detské oslavy je dobré organizovať počas dňa alebo víkendov, kedy deti ešte nie sú unavené a ospalé. Dospeláci sa zas radi zabávajú v piatok večer po práci, alebo cez víkendy. U nás môžete spoločenské akcie plánovať a organizovať kedy potrebujete, teda aj mimo bežných otváracích hodín a aj počas víkendov.

4. Rezervujte priestory

Naša reštaurácia má kapacitu 106 miest, v letných mesiacoch je v prevádzke aj vonkajšia terasa s kapacitou 24 miest. V prípade väčších podujatí je k dispozícii kongresová sála s kapacitou viac ako 200 miest. Priestor v sále je variabilný a dá sa prispôsobiť potrebám aj väčších skupín, ako napríklad svadby, firemné akcie, prednášky s pohostením, workshopy, veľké rodinné oslavy, rozlúčky so slobodou a podobne. Pre rezerváciu nás kontaktujte telefonicky alebo emailom.

Stiahnite si prehľadnú infografiku s našim procesom rezervácie.

5. Poraďte sa s nami

Nie každý má skúsenosti s plánovaním a organizovaním spoločenských podujatí. Mnohokrát to býva stresujúca úloha, keďže chcete, aby boli všetci hostia spokojní. Ak si neviete rady akú miestnosť rezervovať, alebo aké jedlo vybrať, ozvite sa nám telefonicky, alebo emailom a my vám ochotne poradíme a spolu rozoberieme možnosti.

6. Naplánujte menu

Ľudia sú rôzni. Jeden nemá rád brokolicu, druhý má intoleranciu na laktózu, a tretí neje mäso. Ako sa zavďačiť všetkým? Pri plánovaní pohostenia je potrebné myslieť na individuálne preferencie vašich hostí, aby si každý niečo vybral. Nie je nič horšie ako sedieť na oslave so škvŕkajúcim žalúdkom a pozerať sa na stoly plné jedla, ktoré daný človek nemôže alebo odmieta jesť. Pozrite si náš jedálny lístok, alebo si s nami dohodnite menu individuálne. Radi s vami naplánujeme pohostenie tak, aby ste sa zmestili do rozpočtu a vaši hostia boli aj tak spokojní.

7. Vyberte si tortu a zákusky

Organizácia oslavy bez zákuskov? Niečo sladké pod zub predsa nesmie na správnej oslave chýbať, že? Môžete si vybrať z našich domácich tort, ktoré pečie naša Sisi alebo si dohodneme niečo iné. Radi vám pripravíme aj iné zákusky, napríklad bezlepkové, vegánske, a podobne.

8. Nezabudnite na pitný režim

Džbány s vodou sú u nás samozrejmosťou, ale je nutné myslieť aj na iné nápoje. Vyberte si z našej pestrej ponuky nápojov. Ak vám niečo chýba, radi to na vašu oslavu zabezpečíme.

9. Organizácia oslavy s prekvapením

Ak ste skutočný oslavový fajnšmeker, môžete pre hostí pripraviť aj malé prekvapenie. Čo by spravilo vašu oslavu nezabudnuteľnou? Čokoládová fontána, klaun, romantika pri sviečkach, alebo lupene ruží na stole? Predstavivosti sa medze nekladú.

10. Príďte v predstihu

Ak ste organizátor/ka akcie, je dobré prísť o niečo skôr, aby ste mohli všetko skontrolovať a doladiť detaily. Potom už stačí len vítať hostí a užívať si oslavu.

11. Zabaľte si výslužku

Väčšinou sa stáva, že nejaké to jedlo alebo zákusky na konci oslavy zostanú. Zvyšné jedlo vám zabalíme a môžete si ho vziať domov. Alebo môžeme zvyšné jedlo zabaliť po menších porciách a dať hosťom ako „výslužku“. Ak počítate s tým, že nejaké jedlo zostane, môžete si priniesť aj vlastné krabičky a obaly na jedlo. Vlastnými obalmi pomáhate zmenšovať množstvo odpadu a šetríte našu planétu.

Aká oslava vás tento rok ešte čaká?

Predchádzajúci článok
Zoznámte sa… toto je náš nový online obchod
Nasledujúci článok
9 tipov ako vypočítať potrebné množstvo jedla nielen na oslavu